updated: 26.10.2020 15:12:41

Fairyland of the fairy Fairytale

Children´s folk from Russian

MEETING WITH A RUSSIAN FOLK ENSEMBLE  "PEREZVONY" (Jingle Bells)

  

Datum 7.7.2007 bylo pro nás významné nejen svoji skladbou, ale hlavně tím, že tento den osobně seznámili  s dětským ruským folklorním souborem "PEREZVONY" (česky ROLNIČKY), který se zúčastnil Mezinárodního folklorního festivalu v Klatovech ve dnech 5. - 8.7.2007. Soubor jsme pozvali  do CITYcentra v Klatovech.

 

Začátek družby se souborem      Soubor PEREZVONY (Rolničky) ve večerním vystoupení     Nádherný kostým Anny přitahoval pozornost     Soubor PEREZVONY (Rolničky)

               

Soubor přiletěl z velké dálky, téměř ze středu ruské země. Jeho domovem je asi 80.000 město ve sverdlovské oblasti za Uralem POLEVSKOY, nedaleko města Jekatěrinburg. Mimochodem mnozí klatovští obyvatelé ani nevědědí (někteří to možná raději zapomenuli), že město Klatovy udržuje oficiální družbu s městem Polevskoy, a to již 30 let. 

První oficální schůzka víly Pohádky a skřítků Pomocníčka a Zvoníčka se souborem se uskutečnila dne 8.7.2007 ve 14.45. h, kdy nás po svém posledním vystoupení na festivalu poctil svou návštěvou. Celý soubor, jež má 35 členů, jsme pohostili zákusky a občerstvením. Vzhledem k tomu, že jsme ze školních let ještě ruský jazyk úplně nezapoměli, mohli jsme si hezky popovídat. Někdy nám však přece jen musil pomoc překladatel a hlavní zaštiťovatel ruské výpravy pan Dr. František Strnad. Společně se souborem jsme si zazpívali ruské i české národní písně a srdečně si předali suvenýry a dárky. Z Pohádkové země víly pohádky tak do daleké země společně se souborem odcestovaly víla Uralka, skřítkové Bukvička a Javorníček a Šíša, aby nad ním držely ochrannou ruku, a byly nápomocni v jejich činnosti a přinášeli štěstí.

 

Soubor v CITYcentru            Anna a víla Pohádka      Soubor s vílou Pohádkou a skřítci Pomocníček a Zvoníček

          Víla Pohádka radostně vypráví            Společné zpívání

TOPlist